Польза компьютера на казахском с переводом

Польза компьютера на казахском с переводом thumbnail

«Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығы» АҚ филиалы Солтүстік Қазақстан облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін

арттыру институты

Шағын сабақ жоспары

«Компьютер: пайдасы мен зияны» тақырыбын аналитикалық оқылым негізінде көрсету

Орындаушының аты-жөні

Амерханова Ж.З.

Жетекшінің аты-жөні

Әлжанова Г.К.

Жұмыстың бағасы____________

Тексерушінің қолы____________

Петропавл

2016

«Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығы» АҚ филиалы Солтүстік Қазақстан облысы бойынша педагогикалық қызметкерлердің біліктілігін

арттыру институты

Шағын сабақ жоспары

«Компьютер: пайдасы мен зияны»

Орындаушының аты-жөні

Амерханова Ж.З.

Жетекшінің аты-жөні

Әлжанова Г.К.

Жұмыстың бағасы____________

Тексерушінің қолы____________

Петропавл

2016

Сабақ

7 сынып ( қазақ тілі орыс мектебінде)

Тақырыбы:

Компьютер: пайдасы мен зияны

Мақсаты:

Комьютердің пайдасы мен зияны туралы оқып, қысқаша айта білу

Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші

Оқылым әрекетін басылымға ала отырып, сабақ соңында оқушылар өздерінің түсініп алған білімдерін іс-әрекет барысында қолдады

Жұмыс түрі

Жұптық; топтық, жеке

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

оқушы әрекеті

Күтілетін нәтиже

Психологиялық дайындық

Тұсаукесер

Білу

Түсіну

Негізгі бөлім

Қолдану

Талдау

Қорытынды

Синтез

Бағалау

Рефлексия

Үй жұмысы

Тренинг: «Тілек»

Топқа бөлу: 2 түсті стикерлерге 1 және 2 деген цифрлар жазылған сол цифрлар бойынша топқа бөлу.

Бүгінгі сабақтың түйінді сөздерін табу мақсатында біз «SMS»әдісін қолданамыз.

Тақтаға жасыл стикерлері бар оқушылар шығады. Мұғалім топтағы бір балаға тақырыпқа сай құлағына сөз айтады, сөзді естіген бала келесі топ мүшесінің аркасына бір- бір әріптен жазып жеткізеді. Соңғы топ мүшесі ол әріпті қағазға жазып сөзді дауыстап айтады.

берілетін сөздер – зиян, пайда.

Жұмбақ беру

Бар нәрсеге жетік

Миы күшті тетік

Ол арқылы сөйлесіп

Кетесің шетелге де өтіп (компьютер)

бұл 3 сөзді пайдаланып сабақтың тақырыбын анықтаңдар.

«Дейін, кезінде, кейін» стратегиясы

Топтық жұмыс

Компьютер зиянды. Компьютер пайдалы. «Дейін» Осы тақырыптар бойынша не айта аласыңдар?

«Кезінде» (мақсатты айқындау үшін оқу) Берілген мәтіндерді оқып,керекті ақпарат ал. ( 1 қосымша)

Жұпық жұмыс Сөздерді дұрыс орналастыр

Оқушыларға орындары ауысқан сөйлемдер беріледі.

(2 қосымша)Компьютерлік, балаларға, ойындар ,әр түрлі ,егер де, бұл ойындар үйрететін, ойын дамытатын, логикалық, зейін, қызығушылығын арттыратын ,спортқа – дойбы, футбол ойынындағы жаңа әдіс-тәсілдерді үйренеді. Бұдан, логикалық ойлау, оқушыларда, жетіледі, жүйесі, жақсы.

Компьютер, адамдардың, қолданатын, мынадай, шағымдар, денсаулығына бар: тартуы көздің, бас ауруы, жұқаруы, жүйкенің ,ұйқының, түсуі шаштың, терінің қызаруы, іш ауруы, аллергиялық ,үшін-жаңа құбылыс,көптеген ересектер

компьютердің ,Ұзақ, алдында, уақыт бойы тапжылмай отыру омыртқа, әкеліп соқтырады ауруына.

Интернетке, қарым-қатынасы, отырған адамдар, азая бастайды, көп уақыт, өз туысқандарымен, дос-жарандарымен.

компьютермен жұмыс, Кішкентай кезінен істей ,бала өзін еркін сезінеді, себебі ол әлемдегі замануи технологияларға қолы алатын кішкентай жетеді.

Әр абзацты оқып шық және оларға тақырып қойып көр және 1-2 сөйлеммен айтып беріңдер

«Кейін» төмендегі сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап бер

  1. Егер де тәртіпті сақтамаса компьютер достан қас жауға айналады.

  2. Компьютердің алдында көп отыра берсе, көздің көруі нашарлап және виртуалды әлемге тәуелді боласың.

«Анкета» әдісі Оқушыларға кішігірім анкета ұсынылады,ол өзгертуге болатындай толықтырылып отырылады, яғни сабақтың қандай ерекше элементтеріне көңіл аудару керектігін белгілейді.Оқушылардан өздерінің жауаптарын дәлелдеп беруін сұрауға болады.(3 қосымша)

Мәтін және қосымша материалдар қолданып,тақырып бойынша тест құрастыру

Стигерге тілектер жазады, стигерде жазылған сандар бойынша топқа бөлінеді

Сөздерді жазып сабақтың негізгі сөздерін табады

Жұмбақты шешіп 3 сөзден сабақтың тақырыбын шығарады

Оқушылар сабақтың тақырыбын тауып, мақсат қояды

1 топтағы оқушылар зияны жайында айтады. 2 топ пайдасы жайында айтады

Мәтінді оқиды. Керекті мәлімет алады.Ізденеді

Әр жұп сөздерді оқи отырып, сөйлем құрастырып шығады.

Оқушылар өз ойларын айтады

Сабаққа формативті баға береді

Әр түрлі тест тапсырмалар құрастырады

Коллобративтік орта

жасалады

Сабаққа деген қызығушылықтары артады

Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері артады

Сын тұрғысан ойлау қабілеттері артады. Сабақта жететін мақсат қояды.

Оқушылардың тақырып бойынша білім деңгейлері анықталады.

Такырып бойынша білімдері арттылады.Окылым әрекеттері дамиды.

төмен деңгейлі оқушылардың білімдері бекітілдеді.

Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері артады

Сабақты қабылдау деңгейін анықтау

Оқушылар ізденіп, қосымша материалдар оқып нәтиже сабағына дайындалады

1 косымша

hello_html_m26774ed8.pngБалалар! Өздерің жақсы білесіңдер, компьютер, бізге қысқа әрі нақты мәліметтер береді. Сондай-ақ, математикалық және мәндік жұмыстарды қатесіз орындайды. Дегенмен оларды құрастыратын адамдар болғандықтан, олар сезім иесі емес. Тек берілген команданы орындаушы. Әр компьютер тек өзінің жабдықталған программалары бойынша қызмет жасай алады (мысалға: тек жазу программалары құрылған компьютерде бейне, суреттермен жұмыс жасау мүмкін емес). Олардың да ішкі техникалық жабдықталуына байланысты қуаты күшті және жұмыс істеу мүмкіндігі шектеулі болады. ЖаҺандану заманында бірде-бір шаруа компьютердің көмегінсіз жүзеге аспайды. Компьютерлер медицина саласында да үлкен күрделі мәселелерді шешуге көмектеіп келеді.

hello_html_497031e0.pngБіздің айтпағымыз, компьютердің жетістігі емес, алдарыңдағы техника құралын дұрыс пайдаланудың жолдарын әңгімелеу. Мысалы, «туннельный синдром» деп аталатын қолдың саусақтары мен қол, мойын, білек ауыруы адамдардың пернетақтамен және “тышқанмен” ұзақ уақыт үзіліссіз жұмыс істеуі салдарынан пайда болады. Компьютер адамның көздеріне, жүйке жүйесіне, тірек қимыл мүшелері мен бұлшық еттерге де зияны бар. Айталық, монитордың алдында ұзақ отыру, әрі дұрыс отырмау. Компьютер құралдарының (процессор, монитор) дұрыс орналаспауы. Компьютер ойындарына беріліп кетіп, ереже сақтамай шектен тыс колдану. Көздің талуы, бас ауруы, желке тарту, арқа, аяқ бұлшық еттерінің шаршауы адам баласының денсаулығына кері әсер береді. Мысалы, баланың ұйқысы бұзылып, еске сақтау қабілеті төмендейді. Желке, бел омыртқаның сіреспе ауруына шалдығады. Тіпті шаш түсу, тереңге әсер беру аруларына (электромагниттік сәуле болғандықтан) жол беруі мүмкін. Сөйтіп, күйзеліске ұшырап, аллергиялық ауруларға бой алдырғыш болады.Компьютермен аса көп жұмыс жасайтын адамдардың қимыл, әрекеті азаяды, қан айналысы, ас қорту, және басқа зат алмасу қызметтерін баяулатады. Бұл ұзақ уақыт жалғаса берсе, адам әр түрлі науқасқа ұшырауы әбден мүмкін.

Читайте также:  Сычужный фермент не животного происхождения польза

Денсаулығыңды ойласаң, балақай, біз саған мына төмендегі ережелерді жадыңа сақта дейміз:

hello_html_4d43d9e3.png1. Компьютер алдында ұзақ отырма. 15 минут сайын орныңнан тұрып, жаттығу жасап, көзді демалдыруды әдетке айналдыр.

2. Суреттерде көрсетілгендей,дұрыс әрі өте ыңғайлы отыруға үйрен. Немесе отырысыңды жиі өзгерт.

3. 5-7 жаста күніне 30 минуттан, 8-10 жаста 2 сағат, 11-14 жаста 3,4 сағат, ересек балалар мен үлкендерге 6-8 сағаттан артық компьютер алдында отыру — денеге, ақыл-ойға, жүйкеге артық салмақ түсіреді. Сондықтан дер кезінде компьютерден алыстауға дағдылан.

4. Компьютер техниканың бір түрі ғана. Кез келген келеңсіз немесе оқыс жағдайларға бола ашуланып, жүйкенді шаршатпа (әсіресе ойын ойнағанда).

5. Қолданатын мониторды таңдай алмасаң, көз, жүйке шаршауларына көп әсері барын ұмытпаңдар.

6. Қараңғы бөлмеде компьютермен жұмыс істемегенің дұрыс. Себебі экран жарығы қараңғы ортада көзге тікелей әрі өткір әсер етеді. Мониторды орналастырғанда, үстіңгі бөлігі тура қарағандағы көзіңнің деңгейінде немесе сәл жоғары орналасуы керек (бұл басты тік ұстауға, желке сіресу ауруының болмауына, тез шаршамауыңа көмектеседі).

7. 1 монитор тұратын аумақ шамамен 9-10 квадрат метр болуы тиіс. Бұның сыртында телевизор немесе қосымша экранның қосылып тұруы зиян. Ауа иондаушы, ауа дымқылдандырушы құралдар тұрса тіптен жақсы.

8. Басқа да керекті құралдар өзіңе жақын әрі ыңғайлы орналассын. Бір құралдың алыс орналасуынан қисық отырып жұмыс істеу арқылы, омыртқа буындарының зақымдалуын туындатады.

9. Отырған орындығың арқаны тік ұстайтындай арқалығы және шынтақ тіреуіші болғаны жөн. Әрі аяғың табаны толық жерге немесе тіреуішке тиетіндей биіктігін тарылтатын тетігі бар, жылжымалы, орнықты, 5 дөңгелекті болғаны жақсы.

10. Жұмыс арасында қимыл әрекетті жиі жасап, бос уақытыңда гимнастикамен шұғылданыңдар.

1 қосымша

Компьютерлік ойындар балаларға әр түрлі әсер етеді:егер де, бұл ойындар үйрететін, логикалық ойын дамытатын, зейін, спортқа қызығушылығын арттыратын- дойбы, футбол ойынындағы жаңа әдіс-тәсілдерді үйренеді. Бұдан оқушыларда логикалық ойлау жүйесі жақсы жетіледі. Олар есептің жаңа шығарылуы жолын бірден табады, есептеу техникаларын жақсы меңгереді. «Жарыс», «атыс» ойындарын ойнайтын оқушылар жүйкелері жұқарған, компьютер ойнағаннан кейін көздері ауырады, оқу үлгерімі нашарлайды. Олар мұқиятсыз, ашуланшақ, есептеу кезінде көп қателер жібереді, жай оқиды, кейде сабаққа дайындықсыз келеді немесе үй жұмысын дұрыс орындамайды.

Компьютер қолданатын адамдардың денсаулығына мынадай шағымдар бар: көздің тартуы, бас ауруы, жүйкенің жұқаруы, ұйқының нашарлауы, шаштың түсуі, терінің қызаруы, аллергиялық іш ауруы, көптеген ересектер үшін-жаңа құбылыс.

Ұзақ уақыт бойы компьютердің алдында тапжылмай отыру омыртқа ауруына әкеліп соқтырады. Кішкентай балалардың және жасөспірімдердің омыртқалары дұрыс қалыптаспаған, компьютер алдында көп отыру омыртқаның қисаюына себепші болады.

Интернет және оның қызметтері(электрондық пошталар, байланыс бағдарламалары, конференциялар, форумдар т.с.с) адам ағзасына кері әсерін беруі мүмкін.Жүйке жүйесін шамадан тыс жүктеудің соңында неврастия деген ауруға әкеп соғады.

Интернетке көп уақыт отырған адамдар өз туысқандарымен, дос-жарандарымен қарым-қатынасы азая бастайды.

Кішкентай кезінен компьютермен жұмыс істей алатын кішкентай бала өзін еркін сезінеді, себебі ол әлемдегі замануи технологияларға қолы жетеді. Компьютерлік ойындарды ойнағанда бала өзінің сиқырлы әлемінде жүрген секілді сезінеді.

2 қосымша

Сөздерді дұрыс орналастыр

Компьютерлік, балаларға, ойындар ,әр түрлі ,егер де, бұл ойындар үйрететін, ойын дамытатын, логикалық, зейін, қызығушылығын арттыратын ,спортқа – дойбы, футбол ойынындағы жаңа әдіс-тәсілдерді үйренеді. Бұдан, логикалық ойлау, оқушыларда, жетіледі, жүйесі, жақсы.

Компьютер, адамдардың, қолданатын, мынадай, шағымдар, денсаулығына бар: тартуы көздің, бас ауруы, жұқаруы, жүйкенің ,ұйқының, түсуі шаштың, терінің қызаруы, іш ауруы, аллергиялық ,үшін-жаңа құбылыс,көптеген ересектер

компьютердің ,Ұзақ, алдында, уақыт бойы тапжылмай отыру омыртқа, әкеліп соқтырады ауруына.

Интернетке, қарым-қатынасы, отырған адамдар, азая бастайды, көп уақыт, өз туысқандарымен, дос-жарандарымен.

компьютермен жұмыс, Кішкентай кезінен істей ,бала өзін еркін сезінеді, себебі ол әлемдегі замануи технологияларға қолы алатын кішкентай жетеді.

3 қосымша

1. Мен сабақта жұмыс… жасадым

2.Менің сабақта жасаған жұмысыма

3. Сабақ маған

4. Мен сабақта

5. Менің көңіл-күйім

6. Сабақтың материалы маған

7. Үй жұмысы маған

белсенді / неғұрайлы

Көңілім толды / толмады

ұзақ / қысқа немесе тез

шаршамадым / шаршадым

жақсарды / төмендеді

түсінікті / түсініксіз

пайдалы / пайдасыз

Қызықты / қызықсыз

жеңіл / күрделі

қызықты / қызықсыз

Источник

Marishkaa96

04 марта 2014 г., 0:18:42 (6 лет назад)

Компьютер — есептеулерді жүргізуге, және ақпаратты алдын ала белгіленген алгоритм бойынша қабылдау, қайта өңдеу, сақтау және нәтиже шығару үшін арналған машина. 1927 жыл — Массачусетс технологиялық университетінде аналогтық компьютер жасап шығарылды.
1941 жыл — Конрад Цузе Z3 машинасын жасады. Бұл машина қазіргі заманғы компьютердің барлық қасиеттерін ие болатын.
1942 жыл — Айова штатының университетінде Джон Атанасов және оның аспиранты Клиффорд Берри АҚШ-тағы алғашқы электрондық цифрлық компьютерді жасап бастады. Бұл машина толықтай аяқталмағанымен , тарихшылардың айтуына қарағанда, американ ғалымы Джон Мочлидің екі жылдан кейін Эниак ЭЕМ-ін жасап шығаруыны көп әсерін тигізді.

Читайте также:  Польза и вред домашних масок для волос

1944 жылы Конрад Цузе Z4 компьютерін жасап шығарды.
Кеңес Одағында алғашқы электрондық есептеуіш машинасы Киевте Сергей Алексеевич Лебедевтің басшылығымен 1950 жылы жасалды. 

   Компьютер зияны туралы мақалалар өткен ғасырдың сексенінші жылдарынан бастап жарық көрген.Әсіресе, ондағы алуан түрлі ойындар жеткіншек балалар мен бүлдіршіндердің денсаулығына, жүйке жүйесіне зақым келтіретінін сол кезден-ақ ғылыми негізде дәлелденген.
   Сонымен компьютердің адам ағзасына залалын тигізетін факторлары мынандай:
Көздің көру қабілетін төмендетеді;
Омыртқалардың қисаюына әкеледі;
Жүйкеге салмақ түсіреді;
Шаршағыштық, әлсіздік басады.
   Бұған қоса және жағымсыздықтары бала күнгі құмарпаздықтар секілді еркінен тыс компьютерге тәуелді болып «байланады».Мінезі күрт өзгереді, айналасына немқұрайлы қарауды әдетке айналдырады. Басқа ойындарға, ақыл-ойды дамытатын қызықты тақырыптарға талпынысы болмайды. Баланың көңіл-күйіне де әсер етеді, яғни көңілді, сергек жүргеннен гөрі көбінесе ашулы, күш көрсетуге бейім тұрады. Сонымен бірге балада тек өзіне ғана мәлім «жабық әлем» қалыптасады. Тек компьютермен шектелетіндіктен мұндай бала ерте ме, кеш пе әйтеуір қатарластарымен тілдесе алмайтын халге жетеді. Тіпті,бұған дейін достасып жүрген жолдастарын жоғалтады…

  Компьютер – ақпараттық процестерді жүзеге асыратын негізгі ақпараттық құрылғы, ал ақпараттық процестер дегеніміз ақпаратты алу, есту, көру, өңдеу, тарту болып табылады. Осы компьютердің пайдасы өте көп.
Мысал келтіретін болсақ: әр пәнен жазылатын рефераттардың көрнекі әрі таза, әдемі жазылуын мұғалімдер талап етеді. Қолмен жай сиямен және компьютерде терілген жұмыстарды салыстырайықшы. Екеуінің айырмашылығы жер мен көктей. Осы жазылған рефераттың бірнеше көшірмесі керек дейік. Оны ашып принтермен көшірмесін жасаған әлде қайда аз уақыт жұмсалады. Сөзімді қорытындылап келіп «Компьютер – уақыт талабы» біз уақытымызды ұтымды пайдаланамыз. 

Другие вопросы из категории

Kiskorovakatya / 04 февр. 2014 г., 6:14:09

Помогите пожалуйста перевести сочинение с русского на казахский!

Мы с ней лучшие подруги в классе, а может быть в мире. Я могу доверят ей свои секреты, проблемы. Я когда нуждаюсь в помощи, она мне помогает сколько может, даёт советы, поддерживает. И я очень ее обожаю, и поддерживаю, и всегда готова помочь. Я думаю что у каждого есть такой друг как у меня

Читайте также

Wladkamarmelad / 25 нояб. 2013 г., 19:00:14

Нужно перевести предложения на казахский язык. Пожалуйста помогите.

1. После занятия они пошли в библиотеку.
2. Документы он взял в канцелярии.
3. Они принесли сведения в деканат.
4. Моя мама после работы очень устала.
5. Поезд в Астану отправился вовремя.
6. Они воспитали хорошую дочь.
7. Мои друзья встретились в Сити центре.
8. Я перевел этот текст на казахский язык.
9. Они поверили мне.
10. Мы ждали его ровно час.
БУДУ ОЧЕНЬ ПРИЗНАТЕЛЕН.

Lokkidit / 22 дек. 2014 г., 2:08:56

переведите на казахский язык срочно!

Результатами своего ВОУД я недовольна! Думала что наберу больше баллов! Хочется извениться перед своей школой, перед учителями что не оправдала их надежд. Возможно именно мои баллы сыграли решающую роль. Для меня задания были сложными особенно казахский язык и география хотя я имею по ним положительные оценки. Самым легким для меня предметом оказалась история Мира. Это самый любимый мой школьный предмет. Маленькое наличие баллов также связано с волнением. Когда ты волнуешься ты забываешь ответы на вопросы которые отлично знаешь. Также малое количество баллов связано с недостаточным количеством времени. Еще раз прошу прощение и обещаю что буду уделять урокам и подготовкам к экзаменам максимальное количество времени!

MashaYudicheva / 07 окт. 2014 г., 11:43:04

Переведите пожайлуста на казахский язык правильно

Казахский язык-язык межнационального общения в Казахстане.Большая часть населения разговаривает на казахском языке.Во всех школах Казахстана ученики изучают казахский язык.Там они изучают правописание,произношения и многое другое.
Казахский язык-это язык который в Казахстане знает каждый и это огромное достижение !

Вы находитесь на странице вопроса «нужно сочинение на казахском языке о пользе и вреде компьютера по плану 1)кто создал компьютер2)вред компьютера3) польза компьютера срочно помогите«, категории «қазақ тiлi«. Данный вопрос относится к разделу «5-9» классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории «қазақ тiлi«. Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.

Источник

Источник

Marishkaa96

04 марта 2014 г., 0:18:42 (6 лет назад)

Компьютер — есептеулерді жүргізуге, және ақпаратты алдын ала белгіленген алгоритм бойынша қабылдау, қайта өңдеу, сақтау және нәтиже шығару үшін арналған машина. 1927 жыл — Массачусетс технологиялық университетінде аналогтық компьютер жасап шығарылды.
1941 жыл — Конрад Цузе Z3 машинасын жасады. Бұл машина қазіргі заманғы компьютердің барлық қасиеттерін ие болатын.
1942 жыл — Айова штатының университетінде Джон Атанасов және оның аспиранты Клиффорд Берри АҚШ-тағы алғашқы электрондық цифрлық компьютерді жасап бастады. Бұл машина толықтай аяқталмағанымен , тарихшылардың айтуына қарағанда, американ ғалымы Джон Мочлидің екі жылдан кейін Эниак ЭЕМ-ін жасап шығаруыны көп әсерін тигізді.

Читайте также:  Ванна с ромашкой польза для женщин

1944 жылы Конрад Цузе Z4 компьютерін жасап шығарды.
Кеңес Одағында алғашқы электрондық есептеуіш машинасы Киевте Сергей Алексеевич Лебедевтің басшылығымен 1950 жылы жасалды. 

   Компьютер зияны туралы мақалалар өткен ғасырдың сексенінші жылдарынан бастап жарық көрген.Әсіресе, ондағы алуан түрлі ойындар жеткіншек балалар мен бүлдіршіндердің денсаулығына, жүйке жүйесіне зақым келтіретінін сол кезден-ақ ғылыми негізде дәлелденген.
   Сонымен компьютердің адам ағзасына залалын тигізетін факторлары мынандай:
Көздің көру қабілетін төмендетеді;
Омыртқалардың қисаюына әкеледі;
Жүйкеге салмақ түсіреді;
Шаршағыштық, әлсіздік басады.
   Бұған қоса және жағымсыздықтары бала күнгі құмарпаздықтар секілді еркінен тыс компьютерге тәуелді болып “байланады”.Мінезі күрт өзгереді, айналасына немқұрайлы қарауды әдетке айналдырады. Басқа ойындарға, ақыл-ойды дамытатын қызықты тақырыптарға талпынысы болмайды. Баланың көңіл-күйіне де әсер етеді, яғни көңілді, сергек жүргеннен гөрі көбінесе ашулы, күш көрсетуге бейім тұрады. Сонымен бірге балада тек өзіне ғана мәлім “жабық әлем” қалыптасады. Тек компьютермен шектелетіндіктен мұндай бала ерте ме, кеш пе әйтеуір қатарластарымен тілдесе алмайтын халге жетеді. Тіпті,бұған дейін достасып жүрген жолдастарын жоғалтады…

  Компьютер – ақпараттық процестерді жүзеге асыратын негізгі ақпараттық құрылғы, ал ақпараттық процестер дегеніміз ақпаратты алу, есту, көру, өңдеу, тарту болып табылады. Осы компьютердің пайдасы өте көп.
Мысал келтіретін болсақ: әр пәнен жазылатын рефераттардың көрнекі әрі таза, әдемі жазылуын мұғалімдер талап етеді. Қолмен жай сиямен және компьютерде терілген жұмыстарды салыстырайықшы. Екеуінің айырмашылығы жер мен көктей. Осы жазылған рефераттың бірнеше көшірмесі керек дейік. Оны ашып принтермен көшірмесін жасаған әлде қайда аз уақыт жұмсалады. Сөзімді қорытындылап келіп «Компьютер – уақыт талабы» біз уақытымызды ұтымды пайдаланамыз. 

Другие вопросы из категории

Kiskorovakatya / 04 февр. 2014 г., 6:14:09

Помогите пожалуйста перевести сочинение с русского на казахский!

Мы с ней лучшие подруги в классе, а может быть в мире. Я могу доверят ей свои секреты, проблемы. Я когда нуждаюсь в помощи, она мне помогает сколько может, даёт советы, поддерживает. И я очень ее обожаю, и поддерживаю, и всегда готова помочь. Я думаю что у каждого есть такой друг как у меня

Читайте также

Wladkamarmelad / 25 нояб. 2013 г., 19:00:14

Нужно перевести предложения на казахский язык. Пожалуйста помогите.

1. После занятия они пошли в библиотеку.
2. Документы он взял в канцелярии.
3. Они принесли сведения в деканат.
4. Моя мама после работы очень устала.
5. Поезд в Астану отправился вовремя.
6. Они воспитали хорошую дочь.
7. Мои друзья встретились в Сити центре.
8. Я перевел этот текст на казахский язык.
9. Они поверили мне.
10. Мы ждали его ровно час.
БУДУ ОЧЕНЬ ПРИЗНАТЕЛЕН.

Lokkidit / 22 дек. 2014 г., 2:08:56

переведите на казахский язык срочно!

Результатами своего ВОУД я недовольна! Думала что наберу больше баллов! Хочется извениться перед своей школой, перед учителями что не оправдала их надежд. Возможно именно мои баллы сыграли решающую роль. Для меня задания были сложными особенно казахский язык и география хотя я имею по ним положительные оценки. Самым легким для меня предметом оказалась история Мира. Это самый любимый мой школьный предмет. Маленькое наличие баллов также связано с волнением. Когда ты волнуешься ты забываешь ответы на вопросы которые отлично знаешь. Также малое количество баллов связано с недостаточным количеством времени. Еще раз прошу прощение и обещаю что буду уделять урокам и подготовкам к экзаменам максимальное количество времени!

MashaYudicheva / 07 окт. 2014 г., 11:43:04

Переведите пожайлуста на казахский язык правильно

Казахский язык-язык межнационального общения в Казахстане.Большая часть населения разговаривает на казахском языке.Во всех школах Казахстана ученики изучают казахский язык.Там они изучают правописание,произношения и многое другое.
Казахский язык-это язык который в Казахстане знает каждый и это огромное достижение !

Вы находитесь на странице вопроса “нужно сочинение на казахском языке о пользе и вреде компьютера по плану 1)кто создал компьютер2)вред компьютера3) польза компьютера срочно помогите“, категории “қазақ тiлi“. Данный вопрос относится к разделу “5-9” классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории “қазақ тiлi“. Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.

Источник